Automobilių servisas

Kokybiškas Jūsų automobilio aptarnavimas

Pagrindinis / Tinklaraštis / Kompiuterinė diagnostika - kodėl ji tokia svarbi?

Kompiuterinė diagnostika — kodėl ji tokia svarbi?

Per paskutinius kelis dešimtmečius automobilio komponentų kompiuterizavimas buvo vienas naudingesnių vairuotojams bei autotechnikams. Naudojant specializuotą programinę įrangą, kompiuterinė diagnostika greitai nustato problemines vietas automobilije . Šiuolaikinės transporto priemonės gali būti susietos su diagnostiniu kompiuteriu nuskaitymu, tokiu būdu nustatant problemos vietą. Kokybišką nuskaitymą galima atlikti tik autoservise arba atestuoto autoelektriko garaže.

Ką testuoja kompiuterinė diagnostika?

Atliekant kompiuterinę diagnostiką galima atskleisti daugybę problemų, susįjusių su transmisija, varyklių, išmetimo sistema bei kitais automobilio elektros gedimais.  Diagnostiniai testai nustato automobilio variklio, stabdžių, degalų purkštukų, oro srauto ir aušinimo skysčio, uždegimo ričių bei droselio veikimo problemas. Gana dažna yra klaidinga nuomonė apie automobilių diagnostinius testus yra ta, kad autoelektrikai gali naudoti kodų skaitymo įrankius tam, kad nustatytų tikslią priežastį, dėl kurios atsirado „check engine“ lemputė. Iš tiesų, kodas pasako meistrui kurie variklio arba jo komponento parametrai yra netinkami, bet dažniausiai diagnostika rodo kriptį o ne gedimo priežastį. Čia meistras jau naudojasi savo patirtimi ir žiniomis nustatydamas pagrindinę problemą.

Kaip dažnai daryti diagnostinį automobilio tikrinimą?

Nereikia laukti „check engine“ lemputės automobilio diagnostikos testui atlikti. Jei girdite arba jaučiate, kad kažkas neveikia, mechanikai gali panaudoti diagnostinius prietaisus bei žinias, kad surastų problemą. Tačiau kiekvienas technikas sutiks, kad automobilio kompiuterinė diagnostika turi būti atliekama bent kartą į metus. Tai padės rasti nedideles problemas, kurių kol kas nematyti ir negirdėti. Diagnostinis testavimas taip pat yra naudingas naudoto automobilio apžiūrai. Tiek privatūs, tiek oficialūs automobilių pardavėjai turėtų sutikti su diagnostikos atlikimų prieš parduodant automobilį, o jei to atsisako – tai yra ženklas, kad turėtumėte vengti sandorio.

Susisiekime

Palikite užklausą ir netrukus su Jumis susisieksime

Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Instagram
Vk